PRZEŁAM SWOJE BARIERY

Sprawdź Naszą ofertę (kurs A)

Kategorie osobowe / motocyklowe / ciężarowe

Nasza oferta jest dostosowana do Ciebie i twoich potrzeb. Kategoria A, A1, A2, B, C i C+E w zasięgu Twojej ręki dzięki naszym kursom. Możesz samodzielnie wybrać jeden z nich, albo zadzwonić do nas i porozmawiać z naszym instruktorem – terapeutą który pomoże dostosować odpowiednie szkolenie do twoich indywidualnych predyspozycji. Oferujemy także jazdy doszkalające.

Do czego uprawnia prawo jazdy kategorii A?

W Polsce prawo jazdy kategorii A uprawnia do prowadzenia motocykli różnego typu. Ten rodzaj dokumentu pozwala poruszać się na drodze każdego rodzaju motocyklem, niezależnie od pojemności jego silnika. Dodatkowo, prawo jazdy kategorii A daje możliwość jazdy motocyklem połączonym z przyczepą (do 100 kg masy własnej) lub z wózkiem bocznym. Zdanie egzaminu w tej kategorii umożliwia również korzystanie z pojazdów, które objęte są kategorią AM, czyli motorowerów i lekkich czterokołowców, takich jak quad.

Jakie warunki trzeba spełnić żeby uzyskać prawo jazdy kategorii A?

Aby otrzymać prawo jazdy kategorii A trzeba mieć ukończone 24 lata. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy to od dwóch lat posiada się już prawo jazdy kategorii A2. Wówczas wymagany wiek to 20 lat. Pozostałe warunki nie odbiegają od tych, które obowiązują w przypadku innych kategorii. Przed rozpoczęciem kursu konieczne jest wyrobienie profilu kandydata na kierowcę oraz odbycie badań lekarskich, w celu uzyskania orzeczenia potwierdzającego zdolność do prowadzenia pojazdów. Sam kurs na prawo jazdy kategorii A składa się natomiast z 30 godzin wykładów teoretycznych i 20 godzin praktyki. Kończy się on egzaminem wewnętrznym.

Z czego składa się egzamin na prawo jazdy kategorii A?

Egzamin państwowy na prawo jazdy kategorii A składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Egzamin teoretyczny obejmuje 32 pytania, w tym 20 odnoszących się do podstawowej wiedzy o ruchu drogowym i 12 sprawdzających wiedzę specjalistyczną. Zdanie tej części umożliwia przystąpienie do egzaminu praktycznego, który podzielony jest na trzy etapy:

sprawdzenie stanu technicznego i przygotowanie do jazdy,

jazda na placu manewrowym (jazda po łukach – tzw. ósemki, dwa rodzaje slalomów, omijanie przeszkody i ruszanie ze wzniesienia),

jazda po mieście.

Prawo jazdy kategorii A Warszawa – skorzystaj z naszej oferty już teraz! Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas, z pewnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Do kogo skierowane są jazdy doszkalające na prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najczęściej to właśnie druga część przysparza najwięcej problemów. Bardzo często 30 godzin jazdy nie wystarcza, aby perfekcyjnie opanować umiejętność prowadzenia samochodu czy motocyklu. Dla kogo jazdy doszkalające będą doskonałym rozwiązaniem?

Dla osób, które chcą udoskonalić umiejętności prowadzenia pojazdu- bardzo często niektóre manewry, takie jak parkowanie czy zawracanie, wymagają dopracowania. Zawsze lepiej jest powtórzyć niektóre czynności, aby później wykonywać je w pełni poprawnie.

Dla osób, które mają prawo jazdy, ale nie prowadzą pojazdu- zdarza się, że wśród osób, które zdały egzamin na prawo jazdy, są takie, które nie jeżdżą samochodem. Przyczyną może być strach przed kolizją czy niedostateczne przygotowanie do poruszania się w przestrzeni ruchu drogowego pojazdem. Przyczyny są różne, ale aby zaoszczędzić sobie stresu, który jest z tym związany, warto szybko wrócić do bycia dobrym kierowcą i skorzystać z jazd doszkalających.

Dla osób, które mają dużą przerwę pomiędzy ostatnimi jazdami a egzaminem- mając taką przerwę, można zapomnieć nowo nabytych umiejętności, szczególnie tych, które sprawiają dużo trudności.

Dlaczego warto zapisać się na jazdy doszkalające?

Jeśli czujesz się niepewnie za kierownicą, dłuższy czas nie masz styczności z jazdą lub po prostu chcesz doszkolić swoje umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora, to kursy doszkalające z pewnością pomogą osiągnąć Ci cel, jakim jest poprawna i pewna jazda samochodem.

Dzięki jazdom doszkalającym:
nabierzesz pewności siebie za kierownicą;
poprawisz swoje umiejętności przed egzaminem;
staniesz się bardzo dobrym kierowcą w każdych warunkach;
wyrobisz poprawne nawyki prowadzenia auta;
przypomnisz sobie wszystkie zasady ruchu drogowego.

*Możesz rozpocząć kurs i zdać egzamin na prawo jazdy dla określonej kategorii jeszcze zanim ukończysz wskazany powyżej wiek – jednak nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego ukończeniem.

** Cena zawiera: podręcznik, e-learning, 30h wykładów, 32h jazd. Cena nie zawiera opłat za egzaminy.

scroll me down

Kurs Kategorii A1