Czym jest PKK

Co to jest PKK? Jak zacząć kurs na prawo jazdy? Tu znajdziesz niezbędne informacje, które mogą być Ci potrzebne nie tylko przed rozpoczęciem kursu, ale i w jego trakcie. Nie ma tu odpowiedzi, których szukasz? Zadzwoń, chętnie odpowiemy na frapujące Cię pytania.

PKK

PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ i tylko z tym numerem możesz rozpocząć szkolenie.

Jak uzyskać PKK?

W celu zdobycia tego numeru skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji na spotkaniu informacyjnym. Wiedz, że będziesz potrzebował:

 

  • wypełnionego wniosku o wydanie profilu kandydata na kierowcę (otrzymasz go w OSK PROSTO)
  • orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem, wydane przez lekarza uprawnionego do badań kierowców (badania lekarskie możesz zrobić w OSK PROSTO u lekarza z którym współpracujemy)
  • jednej wyraźnej, aktualnej i kolorowej fotografii o wymiarze 3,5 x 4,5 cm
  • zgody rodziców lub opiekunów – dotyczy osób niepełnoletnich (gotowy druk do dostania u nas w biurze)
  • dowodu osobistego lub paszportu z poświadczeniem o zameldowaniu.

Jak zacząć kurs na prawo jazdy

PROSTO OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW

Jak zapisać się na kurs?

Chcąc rozpocząć kurs na prawo jazdy, musisz uzyskać numer PKK. Zapraszamy do kontaktu z nami, by uzyskać wszelkie informacje i pomoc w złożeniu wniosku o PKK.

Gdzie mogę wykonać badania lekarskie?

Badanie lekarskie można zrobić u lekarza, z którym współpracujemy. Na spotkaniu organizacyjnym przekażemy Ci skierowanie oraz kontakt, byś mógł umówić dogodny dla Ciebie termin wizyty.

Jakie zdjęcie mam dostarczyć?

Jedna wyraźna, aktualna i kolorowa fotografia o wymiarze 3,5 x 4,5 cm bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, profil na wprost. Zdjęcie takie jak do paszportu i dowodu. Każdy fotograf będzie wiedział jakie zdjęcie wykonać.

Gdzie jest mój urząd?

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego jest właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania.

Mam już PKK - co dalej?

Kiedy masz już nadany numer PKK, zapraszamy do kontaktu, aby ustalić jaki kurs będziesz odbywał oraz kiedy go rozpoczniesz.

Chcę zacząć kurs kategorii B ( 18 lat )

Czy muszę mieć ukończone 18 lat?? Nie. Na kurs można zapisać się 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat. Np. osoby urodzone 15 kwietnia, mogą zapisać się na kurs 15 stycznia. Będzie wtedy potrzebna zgoda rodzica lub opiekuna. Pamiętaj jednak, że dokument prawa jazdy otrzymasz dopiero po uzyskaniu pełnoletności.

Ile trwa część praktyczna kursu?

Część praktyczna zależy w dużej mierze od dyspozycyjności kursanta. Mamy kursantów, którzy kończą jazdy w miesiąc a są też tacy, którzy jeżdżą trzy miesiące. Jest to bardzo indywidualna i nieliniowa sytuacja. Można zaryzykować stwierdzenie, że przeciętnie jazdy trwają 1,5 – 2 miesiące. Dla osób, którym z jakichś względów zależy na czasie, organizujemy kursy przyspieszone.